Umag Calling 2009A

Kupovi, lige, turniri, prostori, napuštanja lige, bolje od big bradra, zabava za mase, sapunice bez kraja i konca... ukratko teškim sranjem zaslužen počasni forum!
Locked
User avatar
Kalach
Traži ga Real Madrid
Traži ga Real Madrid
Posts: 3861
Joined: 08 Oct 2006, 16:30
Contact:

Re: Umag Calling 2008B

Post by Kalach » 13 Mar 2009, 19:24

djiki wrote:
Kalach wrote:da... u ono vrijeme je umag bio od umageža a ovo danas je katastrofa...
:rofl
da, da dok se u umag nisu doselili nekakvi djikonoše koje nakon jednog posjeta solinu mjenja hlače u mudante, hranu u spizu, loptu u balun i slične pizdarije... jbt... cijelu adolescenciju sam proveo educiravši te :DD ... na kraju smo čak i došli do zaključka da je umag ipak nešto lijepo... uopće nisi fora, najlakše je pljuvati po nečemu a to si donekle pokupio od zagija jer bilo bi glupo spomeuti lijepe stvari, zbog loših se prodaju novine (čitaj: čita forum)...
budi ponosan na taj umag, kakav god bio... :1deda
istra ti materina!
User avatar
Kalach
Traži ga Real Madrid
Traži ga Real Madrid
Posts: 3861
Joined: 08 Oct 2006, 16:30
Contact:

Re: Umag Calling 2008B

Post by Kalach » 13 Mar 2009, 19:29

ajde djiki požuri se, nemam vremena :rofl
istra ti materina!
zagadur

Re: Umag Calling 2008B

Post by zagadur » 13 Mar 2009, 19:36

kalach nikad nisi zadovoljan :-(
User avatar
Kalach
Traži ga Real Madrid
Traži ga Real Madrid
Posts: 3861
Joined: 08 Oct 2006, 16:30
Contact:

Re: Umag Calling 2008B

Post by Kalach » 13 Mar 2009, 19:37

zagadur wrote:kalach nikad nisi zadovoljan :-(
šta sad... kako nisam zadovoljan? pa djiki je pola sata pisao post i onda ga izbrisao jer bi ispalo smješno... to je barem fora :DD
istra ti materina!
djiki

Re: Umag Calling 2008B

Post by djiki » 13 Mar 2009, 19:39

nisam reko nista, iako se ovaj grad raspada on je moj i ja ga volim, smijem se na tu tezu o cistom istarskom umagu, to je floskula u najboljoj benxovoj maniri......
malo povjesti tipa br.1 iz alan forda da svi malo zacorite i recete da sam dosadan:
zapadna obala istre je bila (kao i cijela u ostalom) do sredine 50-tih totalno demografski ociscena, talijanizacija i prijetoga austrizacija istre (u biti taljansko pozivanje na istu kao drevni teritorij mogu prozivati samo na temelju rimskog carstva sto je smjesno) i kasnije etnicko ciscenje druga tita je dovelo do situacije da je u jednoj puli koja je tada imala 40-ak tisuca ljudi (kao i split!!!) dosla na 3000!!!!tako je bilo sa vecinom svih primorskih gradova u istri, i onda su se vrle vlasti sjetile negdje pocetkom 50-tih mamit bivse vojnike iz brigada koje su tamo ratovale da nasele po boljim uvjetima nego sto je bilo u ostatku jugovine (od tud sekul i rosso u umagu npr.) te intelektualce kojima je obecana 24 puta veca placa nego gdjegod drugdje radili, i naravno trajalo je ravnih 2 mjeseca.....i tako se istra pocela puniti...
umag je prvu inekciju stanovnistva dobio 50-tih razvojacenim pripadnicima 2.dalmatinske, nesto slavonaca i jako puno ljudi iz sibenika i okolice (nije travan stvorio intercomerce :cool) )
drugi val je bio dugorocniji i bio je vezan uz relativno ogromnu vojarnu iz koje se opancari nisu htjeli vracati u vukojebine i ostajali su ovdje pretezito su u pitanju bile svete krave odnosno srbi
treci val je donio izvjesni suljo poznati filantrop koji je kao vojnik ostao, pametnim radom uspio i dovodeci iskljucivo svoje u ono vrijeme bratstva i jedinstva, to je bilo zlatnih 80-tih....
4.val su upotpunili vukovarci, krvozedni zadrani i izbjeglice iz bosne......
nazalost podataka o umagu se mogu naci po tom pitanju na kapaljku ali recimo sredinom 80-tih tute je zivilo u gradu oko 3500 dusa , najvjerojatnije je da je autohtonih bilo vec tada manje od 30%
srednjovjekovni umg prepustam za jednu drugu priliku jer je puno zanimljivij ko tema
User avatar
Kalach
Traži ga Real Madrid
Traži ga Real Madrid
Posts: 3861
Joined: 08 Oct 2006, 16:30
Contact:

Re: Umag Calling 2008B

Post by Kalach » 13 Mar 2009, 19:46

ah opet ta štorija... ako nismo jedno 1000 puta pričali o tome ali nema veze, istina je... intercomerce je pola od našeg keve ako nisi znao :DD... ali objasni mi kako nisi pokupio "te facevi skupljat sličice... ili te me ga manja tuta la jota..." nego se trsiš nekim vulgarizmima iz vlaještine :-(
bolje da pređemo na temu masona, to si navodno položio sa izvrsnim :kokice
istra ti materina!
zagadur

Re: Umag Calling 2008B

Post by zagadur » 13 Mar 2009, 19:46

djiki je ovo fantastično točno napisao i ja mu ovim putem javno čestitam.ni ja nebih bolje i točnije napisao.ovo je sve istina
User avatar
Kalach
Traži ga Real Madrid
Traži ga Real Madrid
Posts: 3861
Joined: 08 Oct 2006, 16:30
Contact:

Re: Umag Calling 2008B

Post by Kalach » 13 Mar 2009, 19:48

zagadur wrote:djiki je ovo fantastično točno napisao i ja mu ovim putem javno čestitam.ni ja nebih bolje i točnije napisao.ovo je sve istina
daj mi reci šta si ti radi jučer u novigradu i koje su ti nakane :pop

onda, la mačka te ga fato popapat la lingua?
istra ti materina!
zagadur

Re: Umag Calling 2008B

Post by zagadur » 13 Mar 2009, 19:54

razlika današnjeg i umaga u osamdesetim je ustvari vrlo jednostavna stvar.onda je vladala partija koja je krala(ko ne krade kad je na vlasti) ali je narodu dala a sad su na vlasti i oko vlasti lopovi koji kradu za sebe i svoju djecu a narodu daju kitu marjanovu.u onoj partiji je bio širok spektar ljudi pa su svi više manje imali beneficije a danas imaju samo beneficije oni ljudi koji su u i oko vlasti.evo jednog primjera jedan moj frend radi u gradskoj upravi,majka fetivna zagorka otac goranin iz čabra a on čaln vladajuće stranke.i ja ga pitam pa kako to da si se učlanio,nism znao da podržavaš tu politiku a i ti si furešt? a on mi kaže:zagi morao sam inače bi ostao bez posla
zagadur

Re: Umag Calling 2008B

Post by zagadur » 13 Mar 2009, 19:57

Kalach wrote:
zagadur wrote:
daj mi reci šta si ti radi jučer u novigradu i koje su ti nakane :pop

onda, la mačka te ga fato popapat la lingua?
nakane su naći i pobacat u fojbe ovo malo unuka taljanskih iredentista koje nono roso i nono sekul nisu stigli pobacat :1deda
djiki

Re: Umag Calling 2008B

Post by djiki » 13 Mar 2009, 20:05

ne slazem se u potpunosti sa tom teorijom, zagi ali ajde sa jedne strane bila je 70-tih i 80-tih la dolce vita ovdje bog blizine i otvorenosti granice za nas, i mjenjanja deviza na crno (zammislitedaje benx tada radio), a po kalachevu pitanju o toj homogenosti stanovnistva sto se desilo? jednostavno kad su pitomije narodnosti dosle ovdje pokusale su se asimilizirati, i prvi opancarski pioniri su se trudili postat drustveno prihvatljivi jer su imali kompleks vidjenja asfalta i kanalizacije prvi put u zivotu, ali kad je krticna masa dosljaka (80-te druga polovica i 90-te) preplavila grad je izgubio identitet i brdjanska i druga nacela smo polako i mi domoroci pokupili....to nema veze sa lepom brenom, jer je 40% ljudi tamo doslo jer perke ze lepa brena famoza.....
umag 89. 3650 stanovnika, danas 12000, nemoze se zadrzat mentalitet mediterana.na kraju krajeva najveci spomenik mediteranskoj basstini u umagu su napravili dalmatinci tj.kaktusi....
keva nema pola intercomerca ali ima zemlje kao vlasnik kinta kuntea
User avatar
Kalach
Traži ga Real Madrid
Traži ga Real Madrid
Posts: 3861
Joined: 08 Oct 2006, 16:30
Contact:

Re: Umag Calling 2008B

Post by Kalach » 13 Mar 2009, 20:13

djiki wrote: perke ze lepa brena famoza.....
možda biš mi bio draži da je više ovakvih fraza :DD
daleko od toga da homogenost stanovništva više ne postoji... ali nekad, sad zanemari te teorije o partiji, su u umagu živjeli 90% domaći ljudi... sad neka je i bilo talijanizacije itd... ali stanovništvo umaga je danas jedna maneštra... ja ionako imam teoriju da će za 100 godina u svijetu postojati samo jedna rasa, ona maskirna... :neznam
istra ti materina!
zagadur

Re: Umag Calling 2008B

Post by zagadur » 13 Mar 2009, 20:15

ja kalacha razumijem,on voli umag i njemu je umag ludilo ali to mišljenje je takvo prvenstveno jer je u zgb i ne vidi ovo što se umagu dogadja.govori došljaci ovo ono a ti istim došljacima(suljo) su domaći dečki dali lovu i moć.tko je naselio stari grad indosima nego domaći dečki?!u današnjem umagu plivaju i rade samo oni koji su plitički istomišljenici ili koji imaju za mito.djiki,i ti i ja znamo jako dobro tko,kako i šta radi u umagu.u tom začaranom krugu ljudi koji direktno ili indirektno profitiraju ima i ljudi koje mi svi znamo ali bolje je da šutim jerbo ću se opet sa kalachom posvadjat a to ne želim
User avatar
Kalach
Traži ga Real Madrid
Traži ga Real Madrid
Posts: 3861
Joined: 08 Oct 2006, 16:30
Contact:

Re: Umag Calling 2008B

Post by Kalach » 13 Mar 2009, 20:20

zagadur wrote:ja kalacha razumijem,on voli umag i njemu je umag ludilo ali to mišljenje je takvo prvenstveno jer je u zgb i ne vidi ovo što se umagu dogadja.govori došljaci ovo ono a ti istim došljacima(suljo) su domaći dečki dali lovu i moć.tko je naselio stari grad indosima nego domaći dečki?!u današnjem umagu plivaju i rade samo oni koji su plitički istomišljenici ili koji imaju za mito.djiki,i ti i ja znamo jako dobro tko,kako i šta radi u umagu.u tom začaranom krugu ljudi koji direktno ili indirektno profitiraju ima i ljudi koje mi svi znamo ali bolje je da šutim jerbo ću se opet sa kalachom posvadjat a to ne želim
http://www.youtube.com/watch?v=vVklBX4f ... re=related
http://www.youtube.com/watch?v=ne7fPpxA ... re=related
istra ti materina!
benx

Re: Umag Calling 2008B

Post by benx » 16 Mar 2009, 08:43

Kalach wrote:da... u ono vrijeme je umag bio od umageža a ovo danas je katastrofa...
Negdje 1970 do 1975 je bio zadnji put Umag, a danas ti vladaju isto Umageži :vidiga Matijevići Andročeci Benvini Zagorci Čavleki itd....
benx

Re: Umag Calling 2008B

Post by benx » 16 Mar 2009, 08:50

zagadur wrote:razlika današnjeg i umaga u osamdesetim je ustvari vrlo jednostavna stvar.onda je vladala partija koja je krala(ko ne krade kad je na vlasti) ali je narodu dala a sad su na vlasti i oko vlasti lopovi koji kradu za sebe i svoju djecu a narodu daju kitu marjanovu.u onoj partiji je bio širok spektar ljudi pa su svi više manje imali beneficije a danas imaju samo beneficije oni ljudi koji su u i oko vlasti.evo jednog primjera jedan moj frend radi u gradskoj upravi,majka fetivna zagorka otac goranin iz čabra a on čaln vladajuće stranke.i ja ga pitam pa kako to da si se učlanio,nism znao da podržavaš tu politiku a i ti si furešt? a on mi kaže:zagi morao sam inače bi ostao bez posla
Sve je to ok ali primjeru :vidiga Matijevićima,Andročecima,Kaligaričima bez uvrrede ne želim nikom zadirad u financije ali primjer njima je sve jedno koji je sistem bitno je da se snadjem kao i djelomično meni tako i ja kažem U::U

Izmedju komunizma i ovog kolumbijskog kapitalizma po meni nema razlike bitno je da se snadješ.....
User avatar
Kalach
Traži ga Real Madrid
Traži ga Real Madrid
Posts: 3861
Joined: 08 Oct 2006, 16:30
Contact:

Re: Umag Calling 2008B

Post by Kalach » 16 Mar 2009, 09:53

evo zbog toga se mani kladionice... leo riža, rubamazetto i ostale gadarije... djikija ionako boli kita koliko će popušit... sad je založio i stroj za printanje... a šta ćeš ti založit? bukalin od lea? atlas jugoslavije? ostatke fića koji ste polomili kod uprave istraturista? ili benkijevu ruku? :neznam
istra ti materina!
djiki

Re: Umag Calling 2008B

Post by djiki » 16 Mar 2009, 09:59

zasto, mozda najpametniji njegov post ikada.glumi se veliko hrvatstvo, lokal patriotizam ali svako gono koje ti ponudi lizaljku mukte postaje nas guru.....
djiki

Re: Umag Calling 2008B

Post by djiki » 16 Mar 2009, 12:02

Locked