Umag Calling 2009A

Kupovi, lige, turniri, prostori, napuštanja lige, bolje od big bradra, zabava za mase, sapunice bez kraja i konca... ukratko teškim sranjem zaslužen počasni forum!
Locked
Chile

Re: Umag Calling 2009A

Post by Chile » 15 May 2009, 16:55

Vinko Vuković: Dinamu su, kao i nekada Zvezdi, svi skinuli hlaće

Još jedna predstava je završena. Okončano je još jedno hrvatsko nogometno prvenstvo. Dxnxmx je postao prvak. Na način kao i mnogo puta do sada. Na način koji je nekoć, u bivšoj nam državi, Zdravku Mamiću najdražoj, rabila Crvena Pizda. Ako ne možeš do pehara milom, otmi ga silom. Zagrepčanima su danas, baš kao Beograđanima jučer, sva sredstva na putu do cilja dozvoljena.

Hajduk je izgubio od Rijeke. U izravnom televizijskom prijenosu nismo, međutim, svjedočili demonstraciji moći sastava s Kantride, nego suca Pristovnika koji se svih devedeset minuta rugao nastojanjima hajdukovaca da pošteno, radom i znojem, dođu do pobjede koja bi im ostavila tračak nade u borbi za naslovom.

Igrači Varteksa u Splitu su slavili kao da je trofej u pitanju / CROPIX
Varteks je pred Dinamom skinuo hlače, Rijeka je pred Dinamom skinula hlače, Šibenik je pred Dinamom skinuo hlače, ok, idemo dalje, slijedi im Slaven Belupo, valjda će oni igrati pošteno. Tako su razmišljali Splićani uoči sraza s Rubčićevom momčadi. Uzaludno. Uostalom, prema riječima Hrvoja Vejića, Pristovnik im je i prije prvog svog zvižduka otvoreno dao do znanja kako se 'nakon utakmice neće smijati'. I nisu. Ali, ne zato što su izgubili prvenstvo, nego što su konačno shvatili kako ga nisu ni smjeli osvojiti.

Start Tarika Cerića na Nikoli Kaliniću paradigma je iživljavanja nad Hajdukom kojem posljednjih mjeseci svjedočimo. Slično uklizavanje, koje se u civiliziranome svijetu kažnjava trenutačnim izgonom iz države, protiv Varteksa je u prošlome kolu preživio i Siniša Linić, no počinitelj je jednako ostao oslobođen svakoga crimena. Tada je šutio Dalibor Mlakar, a sada Igor Pristovnik. Nogometni suci iz grada koji očito ima više od jedne zločinačke organizacije.

Sve ostalo što je Pristovnik mišlju, riječju, djelom i propustom učinio na štetu 'bijelih' - a učinio je toliko toga da su u pravu Senijad Ibričić i Danijel Subašić kad kažu kako se nogomet u Hrvatskoj uopće ne isplati igrati - pored tog nedosuđenog prekršaja sasvim je nebitno. Jer nije to bio tek obični faul, svakodnevna sudačka kriva procjena, nego jasna poruka svima koji su se drznuli pomisliti kako je u hrvatskome nogometu napokon došlo vrijeme da pobijedi bolji. E, nije! I neće sve dok netko ne progovori. Sve dok se ne nađe neki svjedok pokajnik koji će priznati koliko je novca i od koga dobio te koje je zlodjelo i za čiji interes napravio.

Jednoj zločinačkoj organizaciji se u ovoj zemlji već sudilo. Bio je to proces za kojega je krivo reći kako nije uspio. Pošten svijet, ako ništa drugo, te zločince sada zna prepoznati, pa se od njih, kad ih sretne na ulici, skloniti.

Vrijeme je za novo suđenje. Ubojicama hrvatskoga nogometa. Tek kad se ono obavi, bez obzira na presudu, moći ćemo o igračima, trenerima i taktičkim pogreškama pričati te prvacima čestitati. Sada je to, naime, sasvim bespredmetno.
Chile

Re: Umag Calling 2009A

Post by Chile » 15 May 2009, 16:55

Vinko Vuković: "Kako je maksimirski šerif nadigrao društvo iz Splita?"

Ivan Bebek je, kažu u UEFAMAFIJA-i, najbolji hrvatski sudac. Osobno ga smatram štreberom, a štrebere nikad nisam volio. Uvijek su mi bili draži tipovi poput, recimo, Željka Širića.

Taj se, nakon burnih tamburaških noći, ne bi ni maknuo iz središnjega kruga igrališta, ali je svejedno sve vidio i osjećao. A kad ti je uzimao onda je to činio s jednakim stilom kao i kad ti je davao. Zato za sve i jest bio Širkan.

Ajde, probajte dati Bebeku od milja nadimak, je li tako da neće ići? A opet, gdje bi svijet bio bez štrebera, kome bi se rugali i od koga bi - prepisivali?

Kakav je hrvatski nogomet bez Ivana Bebeka vidjeli smo nakon 22. veljače. Jedini naš sudac sa slušalicama evo već dva i pol mjeseca nije u HNL-u sudio 'pravu' utakmicu. Izbrisalo ga je s popisa mada mu nitko krivnju nije dokazao.

Maksimirski šerif mu je presudio i bez suđenja, protjerao ga je s hrvatskih nogometnih terena samo zato što se držao knjige u kojoj piše kako se 'neprirodni položaj ruke kojom obrambeni igrač udara loptu u svome šesnaestercu kažnjava jedanaestercem za protivničku momčad'.

Protjerao ga je jer, da prostite, jebeš knjigu u kojoj ne piše kako se 'neprirodni položaj ruke kojom obrambeni igrač udara loptu u svom šesnaestercu kažnjava jedanaestercem za protivničku momčad, ali samo ukoliko obrambeni igrač, dakle onaj koji je igrao rukom, nije ugovorom vezan za zagrebački Dxnxmx'.

Ta se knjiga, uostalom, može naći i u najzabitijim hrvatskim knjižarama, a to što se Bebek pravi pametan, pa knjige nabavlja u Nyonu, njegov je problem. Kao što vidjesmo - veliki problem!

Završnica hrvatskog prvenstva protiče tako bez Bebeka, od Poljuda čovjek više nije sudio ni Dinamu, a za svaki slučaj ni Hajduku. Ali zato jest Croatiji Sesvete i nešto sitno u Kupu UEFAMAFIJA. Ili je to možda bila Liga prvaka?

A kad nema Bebeka iz Rijeke, ima, recimo, Mlakara iz Zagreba. Ili Gereka iz Zaboka. A da o pomoćnicima iz Bistre ili Vrbovca i ne govorimo. E, da, imamo i Matea koliko penala za Dxnxmx trebam dosuditi Beusana. Ali, zato nemamo Osječana, niti jednog od njih petorice.

Šerif je i to sredio. U te se Slavonce, uostalom, čovjek nikad ne može pouzdati, nikada ne znaš kada će se zainatiti.

I kako onda ne bi bilo logično da jedini sportski dnevnik u Hrvata nakon svega iziđe s naslovnicom s koje ponosno vijori verzal o tome kako je Zdravko Mamić očitao lekciju Hajduku. Uz popratni tekst koji je vjerojatno najprljavije sportsko štivo tiskano posljednjih mjeseci.

Nema toga kolektora koji može 'probaviti' sve fekalije što ih je 'ugledni kolumnist' SN-a ispustio u septičku jamu HR nogometa.

Začepite nos, krećemo...

Piše 'ugledni kolumnist', kakoje Dxnxmx u poljudskom dvoboju s Hajdukom bio 'drastično oštećen'. A zaboravlja kako su sve naknadne analize pokazale kako je jedini Bebekov grijeh u tom susretu bio što nije isključio ne samo Juricu Buljata, nego i Mirka Hrgovića.

Nastavlja 'ugledni kolumnist' kako se tada činilo 'da je Hajduk u lobiranju za suce privilegiran 110 posto, a Dxnxmx tek 60 posto' te otkriva ne samo da se novinarstvom počeo baviti jer je imao jedinicu iz matematike, nego i iz logike jer, pobogu, o kakvoj je to povlastici riječ kad vam derbi sudi najbolji sudac, baš onaj kojega su prije 22. veljače iz Dinama predlagali za arbitra svih im preostalih ogleda s Hajdukom.

Ima još od 'uglednog kolumnista'. Kaže čovjek kako nakon tog derbija 'ako izuzmemo poneki ekscesni slučaj, o naslovu odlučuje igralište'. Pa onda za ekscesne slučajeve uzima dvoboje Hajduka i Zagreba odnosno Varteksa i Dinama.

Naravno, bez objašnjenja. Jer da je išao objašnjavati, onda bi morao priznati kako je Dxnxmx u toj utakmici dva od prva četiri pogotka postigao nakon očitih prekršaja, dok je u Hajdukovome slučaju bio jedino sporan penal na Ibričiću. Sporan, naravno, samo zato što je sviran, a ne zato što nije postojao.

A nije mu bilo ni na kraj pameti u rubrici 'ekscesi' spomenuti, primjerice, Sivonjićev vodeći gol iz višemetarskoga zaleđa protiv Šibenika, nesvirani penal (ruka) za Hajduk u šestoj minuti vinkovačkoga dvoboja s Cibalijom (1:1), ruku Roberta Kovača u 90. minuti susreta s Interom (1:0) ili nikad pokazane crvene kartone varteksovcima u njihovu posljednjem pojavljivanju na Poljudu (0:1).

'Ugledni kolumnist' gradi i tezu o budućem prvaku ne toliko na bodovnoj prednosti Dinama, koliko na 'trenutačnom izgledu'. Dxnxmx je, detektira on, 'počeo igrati lagano s obiljem stvorenih šansi'. O razlozima te lagane igre opet ni riječi.

Razumljivo, jer da je počeo morao bi se vratiti na rubriku 'ekscesne utakmice' i podebljati dosje.

I za kraj - touche! 'Nadmetanje Šibenika i Dinama možda jedino, mada je u to teško povjerovati, može smanjiti razliku između Modrih i Bijelih', piše 'ugledni kolumnist'. A mi opet ostajemo bez pojašnjenja.

Ne samo da bismo voljeli čuti zbog čega to Šibenik ne može barem remizirati s Dinamom na domaćem terenu, nego nas zanima i zbog čega se cjelokupna sportska javnost, pa tako i 'ugledni kolumnist', ponaša kao da se u ovu nedjelju igra posljednje kolo HNL-a, kao da pred Dinamom, prije 31. svibnja, još nisu susreti protiv Slaven Belupa i Zagreba.

Evo, samo za podsjetnik, jesenas je Zagreb s Dinamom odigrao 2:2, Slaven ih je dobio s 2:0, a i Šibenik je odigrao 2:2. Ili je možda proljeće 'pametnije' od jeseni, pa 'ugledni kolumnist' zna nešto što mi ne znamo.

Zna, recimo, da je Mamić, citirajmo 'uglednog kolumnista' po posljednji put, 'debelo nadigrao društvo iz Splita'.

To je jedino s čime bismo se mogli složiti.
User avatar
Kalach
Traži ga Real Madrid
Traži ga Real Madrid
Posts: 3861
Joined: 08 Oct 2006, 16:30
Contact:

Re: Umag Calling 2009A

Post by Kalach » 15 May 2009, 17:06

lijepo ti je napisao pogi da se maniš tog "novinara"... a ti si kao nešto pametno htio zaključiti ili ukazati tim tekstom? šta molim te?
istra ti materina!
User avatar
Chopa
Član Kuće slavnih
Član Kuće slavnih
Posts: 4666
Joined: 07 Apr 2006, 00:56
PSN: CChOpAA
Location: 10010

Re: Umag Calling 2009A

Post by Chopa » 15 May 2009, 17:41

ponovio sam na Nogometu, a ponovit cu i ovdje

ozbiljno razmisljam da lika prijavim policiji radi govora mrznje, il u najmanju ruku da ovlastim frenda u splitu da se posere u parče novina, zapali to i ostavi mu na kućnom pragu

pa nek ovaj gasi do mile volje :rofl3

ionako mu treba malo promjene, zna samo palit ekipu nebuloznim kvazi novinarstvom
Men' daj pivu,a pičkan sok sa čudo mraza i srkalcon!
djiki

Re: Umag Calling 2009A

Post by djiki » 15 May 2009, 18:46

stranica obnovljena, draftovi, 121. turnir i pasquetta
http://www.pes-umag.issland.com/
zagadur

Re: Umag Calling 2009A

Post by zagadur » 15 May 2009, 23:22

evo da javim svekolikom furumaškom puku a posebno umaškoj gerili da je legenda zg-hvidraša,drug sarajko stigao u umag na allianzov team bulding.bilo bi lijepo da ga djiki i benx sutra pozovu na pićence(molim vas bez proljevanja i tendencioznih pitanja kao što su kolika ti je plaća i koliko si dobio božićnice? kao što je bio slučaj dok je wallace bi u umagu).inače,možete biti zavidni drugu sarajku jer je allianzov team bulding poseban po tome što od cca 400 sudionika 80% su mlada ženska čeljad u rasponu od 25 do 35 godina :volim
djiki

Re: Umag Calling 2009A

Post by djiki » 16 May 2009, 00:50

cujem da prce najvise oni sa dresom od drogbe
User avatar
poglavica
Stariji Svodnik
Stariji Svodnik
Posts: 17182
Joined: 07 Aug 2002, 13:11
Location: DisneyLand
Contact:

Re: Umag Calling 2009A

Post by poglavica » 16 May 2009, 03:23

djiki wrote:cujem da prce najvise oni sa dresom od drogbe
ja mislim da oni sada povraćaju, a sutra će kukat kako im je pokvaren stomak, svaka sličnost s poglavicom je ovdje slučajna (iako su za oba otrovanja krivi umaški kuvari)
istodobno će zagrebačka podružnica dati sve od sebe da se djeca, a pogotovo žene dotičnih osjećaju dobro u njihovoj izočnosti :DD
Dok ne probam lava, za mene je janjac kralj zivotinja!
djiki

Re: Umag Calling 2009A

Post by djiki » 16 May 2009, 10:44

http://www.barkun.hr/index.php/20090515 ... Umaga.html

Rade Ilic sekretar CK SKH u osnivanju :rofl :rofl
Bando lopovska, hote u Hudu jamu :rofl :rofl
jel na pomolu presedan i dolazak prve zene u ligu?
lero je vec kapariran
djiki

Re: Umag Calling 2009A

Post by djiki » 16 May 2009, 10:49

Image

lero junior (kandidat za ligu takodjer)

Image

redikuli al seguito

Image
djiki

Re: Umag Calling 2009A

Post by djiki » 16 May 2009, 11:08

Chile

Re: Umag Calling 2009A

Post by Chile » 16 May 2009, 15:23

svi smo mi Zdravka Leindl :klanjam
zagadur

Re: Umag Calling 2009A

Post by zagadur » 16 May 2009, 16:39

zdravka leindl je tipičan primjer licemjernih i perfidnih hrvata.krajem osamdesetih sa još par obitelji useljava u stanove u dvorcu na štanciji grande nedaleko od savudrije.pošto je dvorac spomenik kulture ne dozvoljava im se otkup stanova nego postaju zaštićeni najmoprimci.pošto je gospodja leindl u jako dobrim odnosima sa ivićem pašalićem i bivšom ministricom obrazovanja ljiljom vokić,krajem devedesetih jedino gospodja leindl uspjeva otkupit stan od 85 kvadrata za smješnu cifru od 20 tisuća maraka ali uz stan dobiva na korištenje i dio dvorca u koji je urušen i koji nedugo zatim takodjer otkupljuje za dodatnih 15 tisuća maraka.2004 gospodja leindl prodaje stan i dio dvorca za vrtoglavih 600 tisuća eura skiper hotelima.e tako se voli hrvatska :klanjam :klanjam .to ti je isto kao što je chile turbo hrvat a nedamu se služit vojni rok u HRVATSKOJ vojsci i ako je vojno sposoban.bolje doma biti i pastirat thompsona po internetu.živjela naša hrvatska i njen licemjeran narod.amen.
User avatar
Chopa
Član Kuće slavnih
Član Kuće slavnih
Posts: 4666
Joined: 07 Apr 2006, 00:56
PSN: CChOpAA
Location: 10010

Re: Umag Calling 2009A

Post by Chopa » 16 May 2009, 16:42

u jebate, ovo boli :kokice
Men' daj pivu,a pičkan sok sa čudo mraza i srkalcon!
zagadur

Re: Umag Calling 2009A

Post by zagadur » 16 May 2009, 16:50

djiki wrote:http://www.poslovni.hr/8151.aspx

benx molim komentar
evo i ovdje pišu o zravki leindl.onaj tekst u plavom.pogriješio sam sa cifro nije 600 nego 650 tisuća eura.zdravka leindl for president of banana state croatia
benx

Re: Umag Calling 2009A

Post by benx » 16 May 2009, 18:09

zagadur wrote:
djiki wrote:http://www.poslovni.hr/8151.aspx

benx molim komentar
evo i ovdje pišu o zravki leindl.onaj tekst u plavom.pogriješio sam sa cifro nije 600 nego 650 tisuća eura.zdravka leindl for president of banana state croatia
Evo i mog odgovora, inače nije Zdravka Lendl kao što ste ju svi prekrstili nego Zdravka Leindl, sa i, inače sa njezinim sinom Gerhadom inače Austijancem, koji niti slovo R nije znao izgovorit neg rrrrr germanijski(inače njemu sam utrapio sat Casio sa digitronom na ruci za 10000 lira i naravno zaradio jer su satovi 90 tih već bili radjeni u Kini), s njim sam išao 0,5 godine u školu jer mu nije išlo pa se prebacio u trgovačku a meni je išla škola jer sam poznavao Ravnatelja Škoru. :rollingofl :oops
djiki

Re: Umag Calling 2009A

Post by djiki » 16 May 2009, 20:46

Chile wrote:svi smo mi Zdravka Leindl :klanjam
ko je veci redikul? redikul ili onaj ko se pali na redikula?
btw danas kava sa sarajkom, dvije spoznaje boli glava ali o tome cemo sutra hladne glave.......
rodjendan kod benvinovih prosao dostojanstveno, a mali leo vec pomalo dobiva konture zatrovanog venecijanca :-(
djiki

Re: Umag Calling 2009A

Post by djiki » 16 May 2009, 20:48

zagadur wrote:zdravka leindl je tipičan primjer licemjernih i perfidnih hrvata.krajem osamdesetih sa još par obitelji useljava u .......
pa i ja bi da sam napravio takvu trampu za vrijeme hr sa proftiom od nekoliko miljardi posto busao se u hrvatsku,gotovinu,canjugu, vranju i bilo koga
User avatar
Kalach
Traži ga Real Madrid
Traži ga Real Madrid
Posts: 3861
Joined: 08 Oct 2006, 16:30
Contact:

Re: Umag Calling 2009A

Post by Kalach » 16 May 2009, 21:01

benx wrote:
zagadur wrote:
djiki wrote:http://www.poslovni.hr/8151.aspx

benx molim komentar
evo i ovdje pišu o zravki leindl.onaj tekst u plavom.pogriješio sam sa cifro nije 600 nego 650 tisuća eura.zdravka leindl for president of banana state croatia
Evo i mog odgovora, inače nije Zdravka Lendl kao što ste ju svi prekrstili nego Zdravka Leindl, sa i, inače sa njezinim sinom Gerhadom inače Austijancem, koji niti slovo R nije znao izgovorit neg rrrrr germanijski(inače njemu sam utrapio sat Casio sa digitronom na ruci za 10000 lira i naravno zaradio jer su satovi 90 tih već bili radjeni u Kini), s njim sam išao 0,5 godine u školu jer mu nije išlo pa se prebacio u trgovačku a meni je išla škola jer sam poznavao Ravnatelja Škoru. :rollingofl :oops
molim pajaca djikija da mi objasni ovaj post.... jesi to ti pisao pod njegovim nickom ili benx sam sebi gradi totem? a da se ne kuži smisao to valjda ne treba spomenuti :neznam
istra ti materina!
djiki

Re: Umag Calling 2009A

Post by djiki » 16 May 2009, 21:20

benvin ga je psao pod euforijom rodjendanskog slavlja
Locked